x
Blog Kategorileri
2015 Temmuz 28

Akustik Gitar mı Elektro Gitar mı?

Enstruman seçerken, müzik aletleri ile olan iletişime ne zaman başladığınız önem kazanır. Yani uzun süredir müzik aletleri ile çalışıyorsanız, kullanmanız gereken enstrumanlar ve sizin beklentilerinizi karşılayacak olan müzik aletleri daha da çeşitlenmektedir. 

Devamını okuyunuz...
2015 Temmuz 14

Müzik Aletleri Müzesi İle Tanışın! - 2

Müzik aletleri müzeleri Dünya’nın her bir köşesinde ayrıcalıklı bir konumdadır. Çoğu zaman sanatseverleri buluşturan bu müzeler, bazı ülkelerde daha farklı sanat etkinliklerini de içerisinde barındırmaktadır. Türkiye’nin sanat bakış açısı da diğer ülkelerde olduğu gibidir. En bilinen müzik aletleri müzesi Afyon Kocatepe Üniversitesi tarafından açılmış olan Devlet Konsevatuvarı İbrahim Alimoğlu müzik müzesidir.

Devamını okuyunuz...
2015 Temmuz 14

Müzik Aletleri Müzesi İle Tanışın!

Her birimizin hayatında müzik ayrı bir anlam taşır. Bazen duygusal bir hatırayı akıllara getirir, bazen sevinçli bir an, bazen de hüzün ile yoğrulmuş bir duygu silsilesi yaşatır. Dünya’nın neresine giderseniz gidin, müziğin size kattığı anlam her zaman aynıdır.

Devamını okuyunuz...
2015 Temmuz 08

Keman Aksesuarları İçindeki Baş Kemancı, Keman Arşesi

Keman denilince akla her zaman duygulu nağmelerden dökülen melodiler gelir. Duyduğumuz o pürüzsüz sesi sağlayan tek başına keman değildir. Keman aksesuarları sesin kalitesinde ve duygulara yansımasında önemli bir rol oynamaktadır. Keman aksesuarları içerisindeki keman arşesi, kemanın olmazsa olmazıdır.

Devamını okuyunuz...
2015 Haziran 29

Özelliklerine Göre Keman Fiyatları

Keman yay ile çalınan 4 telli bir enstrümandır. Genellikle insan sesine yakın tonlarda çıkardığı melodilerle bilinmektedir.  Orkestra çalgıları içerisinde her zaman temel çalgı aletidir ve genel olarak yaylı çalgı aletleri içerisinde ses aralığı en geniş olan enstrüman kemandır.  Kemanı oluşturan parçalara bakacak olursak; titreşimi sağlayan üst kapak, alt kapak, çenelik, telleri tutan köprü, tuşe ve salyangoz denilen kuyruk bölümü, akort kulakları ve fixten oluşmaktadır.

Devamını okuyunuz...
2015 Haziran 22

Yissi Saz Fiyatları ile Kaliteli Bir Enstruman Almanın Tam Zamanı!

Saz satın almadan önce her türlü piyasa araştırması yapmanız ve buna göre kaliteli bir enstruman tercih etmeniz olması gereken en doğru adımdır. Saz konusunda deneyimli olabilir veya ilk kez bir bağlama satın alacak olabilirsiniz. Satın alacağını yerin hizmet koşulları her ne kadar satın alım kararınızı belirlese de, öncelikle enstrumanınızın markası ile yola koyulmanız gerekmektedir.

Devamını okuyunuz...
2015 Haziran 16

EnstrumanSepeti'nde Ney Fiyatları Neden Bu Kadar Ucuz? Hangi Ney Çeşitleri Başlangıç için Uygun?

Enstrumansepeti ailesi olarak öncelikle sizlere uygun fiyatlı ney çeşitleri sunmayı amaç edindik.Her zaman en kaliteli olanları; çalınabilir/eğitme uygun neyleri sizlere sunduk.Tüm ney çeşitleri kalite bakımından standartlara uygundur  ve profesyonel kişiler tarafından detaylı olarak kontrol edilir.

Devamını okuyunuz...
2015 Haziran 15

Elektro Bağlama Modelleri

1960’lı yıllarda Anadolu rock akımının başlamasıyla birlikte bağlama kullanımını daha da yaygınlaştırma amacıyla elektro bağlama üretilmeye başlamıştır. Erkin Koray ve Orhan Gencebay’ın öncülüğünde ön plana çıkarılan bu telli enstrumanın sesi, alışılageldik bağlama sesinden farklıdır. Kullanım olarak bakıldığında, elektro bağlama normal bağlamadan çok farklı değildir.

Devamını okuyunuz...
2015 Haziran 09

Klasik Gitar Seçimi

Gitar türlerinin atası olarak sayılan klasik gitar, her tür müzik türünü çalmanıza olanak sağlayan ve geçmişten günümüze kadar en fazla tercih edilen bir enstruman olarak karşımıza çıkmaktadır. Gitar seçimi yaparken özellikle klasik gitar seçimi için dikkat etmeniz gereken önemli birkaç aşama bulunmaktadır.

Devamını okuyunuz...
2015 Haziran 03

Özelliklerine Göre Saz Fiyatları

İyi ve kaliteli bir saz almanın ilk adımı, genel olarak bağlamaların özelliklerini tanıyor olmaktan geçer. Bir bağlamada bulunması gereken özellikleri biliyor ve buna uygun seçimlerde bulunuyorsanız, kaliteli bir saz satın almaya yaklaşmışsınız demektir. Saz fiyatları genellikle markasına göre ve sazda bulunan özellik çeşitliliğine göre değişmektedir.

Devamını okuyunuz...
E-Bülten Kayıt
T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.