Müzik Aletleri Müzesi İle Tanışın!

Müzik Aletleri Müzesi İle Tanışın!

14 Temmuz 2015

Her birimizin hayatında müzik ayrı bir anlam taşır. Bazen duygusal bir hatırayı akıllara getirir, bazen sevinçli bir an, bazen de hüzün ile yoğrulmuş bir duygu silsilesi yaşatır. Dünya’nın neresine giderseniz gidin, müziğin size kattığı anlam her zaman aynıdır. Müziğin evrensel olmasında da bu duygusal bütünlük yer almaktadır. Sadece dinleyici olarak değil, çoğu zaman o müziği icra ederek, o duygusal bütünlüğe ortak olmaya çalışırız.

Müzik aletleri ile yaptığımız bu duygusal dans, bize çok daha farklı hisleri bir arada yaşatır.  Çalarken bir besteye eşlik etmek ile dinlerken o şarkıdan keyif almak bambaşkadır. Bir enstrüman çalmanın ve onu layığı ile icra ediyor olmanın hazzı oldukça özeldir. Bu hazzı bilenlerin oluşturduğu müzik aletleri müzeleri, meraklıları için oldukça ilgi çekici mekânlardır. Müzik aletleri müzeleri içerisinde adından sıkça söz ettiren Brüksel müzik aletleri müzesi, güzel mimarisi ile müzikseverleri daha başlangıçta büyüleyen bir yer olarak karşımıza çıkıyor.

Eski dönemlerde çalınan enstrümanların sergilediği bu müzede, geçmişten günümüze birçok müzik aletleri sizi karşılıyor. Bir diğer müzik aletleri müzesi ise Arizona’da yer almaktadır. Bu müzede de sadece müzik aletleri sergilenmemekte, konserlere, tiyotralara ve diğer sanat etkinliklerine ev sahipliği yapmaktadır. “Peki bu müzik aletleri müzeleri Türkiye’de yok mu?” dediğinizi duyar gibiyiz. Türkiye’de yer alan müzik aletleri müzesini ve tüm ayrıntılarını diğer yazımızda bulabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.