Görünüm:
Toplam 2 ürün görüntüleniyor.

Kanun Fiyatları için Doğru Yerdesiniz!

Kanun, yıllar boyunca müzik kültürüne eşlik etmiş efsane bir enstrumandır. 4 veya 27 perdeli olarak üretilmiştir.  Her bir ses üç telden oluşur. Bu yapısıyla piyanonun ses sistemine de benzetilmektedir. Kanunun üzerinde yer alan teller, özel olarak müzik aletleri için üretilmiş naylon teldendir.

Eski dönemlerde naylon tel yerine bağırsaktan yapılan kiriş teller kullanılmıştır. Kanunda ağaç maddesinin yoğun bir oranda kullanıldığı dikkat çekmektedir. Geri kalan kısmı eşik altında bulunan hayvan derisi ve pirinç ya da döküm olarak yapılmış değişik kalınlıklardaki mandallardan ibarettir. Bu mandallar kanunun icrasında en büyük rolü oynar. Kanun üzerinde yer alan ve göğüs tahtası  adı verilen kısım; çoğunlukla çınar ağacından, alt tabanı ıhlamur veya sıkıştırılmış kontrplaktan, burgu tahtası yumuşak bir ağaç olan ıhlamurdan, burgular gül, şimşir veya abanoz gibi sert ağaçlardan yapılır. Üç telden oluşan her perdede diyez, bemol ve koma sesleri ayarlayabilen mandallar vardır.

Kanun seçimlerinizde kanun fiyatları konusunda EnstrumanSepeti.com’un ürün çeşitliliğine ve müşterisini önemseyen ekonomik yaklaşımlarına güvenebilirsiniz. Kanun fiyatları da dahil olmak üzere tüm enstruman alışverişlerinizde size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.