Görünüm:
1 2 3
436,23 TL + KDV
Toplam 86 ürün görüntüleniyor.
1 2 3

Klasik Gitar Modelleri

Çeşitli versiyonları ile en sık kullanılan enstrümanlardan biri gitardır. Kullanılan gitar türüne göre çıkardığı sesler de farklılaşmaktadır. Örneğin; klasik gitar modelleri, en sık duymaya alışkın olduğumuz ses ile dinleyicilerini karşılarken; elektro gitar türü ise daha sert bir melodi sevenlerin tercihi olmaktadır. Telli çalgılar içerisinde yer alan gitar, 10 farklı türe ayrılmaktadır.

Gitarlar; klasik gitar, akustik gitar, elektro gitar, bas gitar, perdesiz gitar, lap steel gitar, 7 telli gitar, 12 telli gitar, weissenborn gitar, jazz gitar olarak çeşitlendirilmektedir. Bu türler arasında klasik gitar modelleri en fazla kullanılan ve diğer türlerin ortaya çıkış versiyonu sayılmaktadır. Gövdesinin tam ortasında ses deliği adı verilen yuvarlak boşluk bulunmaktadır. Klasik gitar modelleri genellikle klasik müzik ve Flamenko müziklerinde kullanılmaktadır. Bu gitar türünün çalışma düzeni, teller titreştiği anda ses boşluğu içindeki havanın titreşerek bu boşluğa ses vermesi iledir. Yukarıdan bakıldığında görülen ilk üç tel, kalın teller olarak bilinmektedir, aşağıdaki ince teller ise naylondur. Klasik gitar satın almayı planlıyorsanız, önce üretildiği malzemeye dikkat etmeli ve buna göre bir seçim yapmalısınız. Çünkü bir enstrümanın üretildiği malzeme, ses kalitesini belirleyen öncelikli adımdır.

Klasik gitar modelleri enstrumansepeti.com’da Yissi gitarları başta olmak üzere birçok marka çeşitliliği ile sergilenmiştir. Dilediğiniz markaya ait klasik gitarları sitemizden inceleyebilir, online satın alabilirsiniz. Keyifli alışverişler!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.