Sanatın Farklı Yansımalarını Gitar Çeşitleri ile Yaşayın!

Asırlardan beri süregelen müzik serüveninde insanoğlu, çeşitli enstrumanlarla duyguları melodilere dönüştürmüştür. Gitar çeşitleri de bu gizemli serüvende çıkardığı farklı farklı tonlarla kulakların pasını silmektedir. Gitar pena veya parmakla çalınabilen, sap kısmında ses perdeleri olan telli bir enstrumandır. Gitar farklı ağaç türlerinde yapılabilmektedir ve genellikle klasik versiyonlar altı telli olarak üretilmektedir. Farklı gitar çeşitleri ile hemen hemen her müzik türüne gitar ile eşlik edebilirsiniz. Bu gitar çeşitlerini aşağıda sizler için tanıttık:

Klasik Gitar: Tüm gitar türleri içerisinde hepsinin atası olarak kabul edilen klasik gitar, tellerin titreşmesi ile birlikte ses boşluğu içindeki havanın titreşerek buradan sesin oluştuğu bir enstrumandır. Temel çalışma prensibi olarak tüm gitar çeşitleri bu şekilde çalışmaktadır.

Akustik Gitar: Görünüş olarak klasik gitara benzeyen akustik gitar, kullanılan tellerin cinsi bakımından ayrılmaktadır. Akustik gitarda klasik gitardan farklı olarak çelik tel kullanılmaktadır. Ve bunun yanında herhangi bir sisteme gerek duymadan klasik gitardan daha yüksek ses çıkarmaktadır.

Bass Gitar: Son zamanların en gözde enstrumanlarından biridir. Çoğunlukla teli olan ve kalın ses vermesi ile tanınan bir çalgıdır. Bas gitar çoğunlukla rock ve batı pop müziği içinde kullanılmaktadır.

Elektro Gitar: Sesini manyetikler aracılığı ile elektrik akımına dönüştüren ve amplifikatör ile bu akımdan ses elde edilmesine olanak tanıyan gitar türüdür.

Tüm gitar çeşitlerine ve gitar aksesuarlarına en uygun gitar fiyatları garantisiyle, EnstrumanSepeti.com’dan ulaşabilirsiniz.